AV500 2-port Powerline WiFi Extender 3-pack KIT, including 2 TL-WPA4220 and 1 TL-PA4010, 500Mbps Powerline datarate, 300Mbps wireleses N,Plug and Play, 2 fast ethernet ports, WiFi Clone, Support Multiple IPTV Streams
| Interface | Ethernet |
| Local Area Network Architecture | Wi-Fi |
| Networking Form Factor | External |
| Uplink Port Type | 1 x 10Base-T/100Base-TX |
| Number of Ports | 2 |
| Device Location | External |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Encryption Algorithm | 128-bit WEP 64-bit WEP WPA-PSK WPA2-PSK WPA |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.1p(QoS) IEEE 802.3 IEEE 802.3ab IEEE 802.3u IEEE 802.3x |
| Antenna | Internal |
| Certifications | CE, FCC, RoHS |
| Power Device Location | Internal |
| Boja | White |
| Dodaci | Quick Start Guide Driver CD |
| Dubina (mm) | 54 mm |
| Visina (mm) | 40 mm |
| Širina (mm) | 94 mm |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Bundle With | 2 TL-WPA4220 and 1 TL-PA4010 |
| Jamstvo u Hrvatskoj | Yes |
| Jamstveni rok (mjeseci) | 24 month(s) |
| Validacija jamstva | Serial Number |
| Dužina (mm) | 248 mm |
| Širina (mm) | 135 mm |
| Visina (mm) | 97 mm |
| Bruto težina (kg) | 0.65 kg |
| Količina u pakiranju | 1 |
| Bruto težina kutije (kg) | 0.74 kg |
| Količina u kutiji | 1 |
| Tip pakiranja | Box |
| EAN kod | 6935364032531 |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address | https://www.tp-link.com/de/ |