5-Port 2.5G Desktop Switch with 4-Port PoE++ PORT: 4× 2.5G PoE++ Ports, 1x 2.5G Non-PoE PortSPEC: 802.3af/at/bt type3, 123 W PoE Power, Desktop Steel CaseFEATURE: PoE Auto Recovery for Port1-4, Plug and Play
| Number of Ports | 5 x (2.5 Gbps) |
| Total Number of Ports | 5 |
| Switching Protocol | Ethernet |
| Switching Method | Store and Forward |
| MAC Address Table Size | 4K |
| Network/Transport Protocol | IGMP |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.1p(QoS) IEEE 802.1Q(VLAN) IEEE 802.3ab IEEE 802.3af IEEE 802.3x IEEE 802.3at IEEE 802.3bt |
| Networking Features | Auto-Negotiation Jumbo Frames Support MDI/MDI-X switch Web Interface MAC address filtering 4 Ports PoE+ |
| Device Location | External |
| Mounting Capability | Desktop |
| Certifications | FCC, CE, RoHS |
| LAN | 5 (RJ-45) |
| Power Adapter | External
|
| Power Consumption Operational | 53.5 W |
| Depth (mm) | 209 mm |
| Height (mm) | 26 mm |
| Width (mm) | 126 mm |
| External Color | Black |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 315 mm |
| Pack Width (mm) | 240 mm |
| Pack Height (mm) | 70 mm |
| Pack Weight Brutto (kg) | 1.53 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.56 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Length (mm) | 505 mm |
| Box Width (mm) | 335 mm |
| Box Height (mm) | 375 mm |
| Box Weight Brutto (kg) | 16.55 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.4 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.4 kg |
| Packs in Box | 10 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 4895252501131 |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address | https://www.tp-link.com/de/ |