5-Port Gigabit Easy Smart Switch with 4-Port PoE+ 4× Gigabit PoE+ Ports, 1× Gigabit Non-PoE Ports 802.3af/at, 120 W PoE Power, Desktop Steel Case PoE Auto Recovery, MTU/Port/Tag-based VLAN, QoS, IGMP Snooping, Web/Utility Management, Plug and Play
| Number of Ports | 5 |
| Number of Ports | 5 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T (Ethernet/Fast Ethernet/Gigabit Ethernet) RJ-45 |
| Switching Method | Store and Forward |
| MAC Address Table Size | 2K |
| Network/Transport Protocol | IGMP IGMPv2 IGMPv3 |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.1p(QoS) IEEE 802.1Q(VLAN) IEEE 802.3ab IEEE 802.3af IEEE 802.3u IEEE 802.3x IEEE 802.3i IEEE 802.3at |
| Networking Features | Auto-Negotiation Jumbo Frames Support MDI/MDI-X switch Web Interface Power over Ethernet plus (PoE+) |
| Device Location | External |
| Mounting Capability | Stand Alone |
| Certifications | FCC, CE, RoHS |
| LAN | 5 (RJ-45) |
| Power over Ethernet/Power Adapter | External
|
| Depth (mm) | 98 mm |
| Height (mm) | 25 mm |
| Width (mm) | 99.8 mm |
| External Color | Black |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 60 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 1.08 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 9.4 kg |
| Packs in Box | 8 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 4895252500264 |