Switch TP-Link TL-SF1024, 24-Port RJ45 10/100Mbps Standard 19-inch rack-mountable steel case switch, 4.8Gbps Switching Capacity, Fanless, Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX
| Number of Ports | 24 x 10Base-T/100Base-TX (Ethernet/Fast Ethernet) |
| Total Number of Ports | 24 |
| Switching Method | Store and Forward |
| MAC Address Table Size | 8K |
| Network/Transport Protocol | TCP/IP CSMA/CD |
| Data Transmission | Full Duplex |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.3 IEEE 802.3u IEEE 802.3x |
| Networking Features | MDI/MDI-X switch Unmanaged |
| Device Location | External |
| Mounting Capability | Desktop/Wallmount |
| Certifications | FCC, CE |
| Ethernet 10Base-T/100Base-TX Port Quantity | 24 |
| Ethernet 10Base-T/100Base-TX Port Connector Type | RJ-45 |
| Power Device Location | External |
| Maximum Input Frequency | 60 Hz |
| Minimum Input Frequency | 50 Hz |
| Dubina (mm) | 440 mm |
| Visina (mm) | 180 mm |
| Širina (mm) | 44 mm |
| Nominal Weight | 1.6 kg |
| Boja | Gray |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Jamstvo u Hrvatskoj | Yes |
| Jamstveni rok (mjeseci) | 36 month(s) |
| Validacija jamstva | Serial Number |
| Dužina (mm) | 500 mm |
| Širina (mm) | 220 mm |
| Visina (mm) | 75 mm |
| Bruto težina (kg) | 2.2 kg |
| Količina u pakiranju | 1 |
| Količina u kutiji | 6 |
| Tip pakiranja | Retail |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address | https://www.tp-link.com/de/ |