Smart Wi-Fi Light Bulb, Daylight & DimmableSPEC: 2.4 GHz, IEEE 802.11b/g/n, E27 Base, 220–240 V, 50/60 Hz, 806 lm, 7.8 W, 4,000 K, Beam Angle 220° , 8 kWh / 1000h, lifetime up to 15,000 hrsFEATURE: Dimmable, No Hub Required, Voice Control (works w
| Manufacturer Article | TAPO L520E |
| Manufacturer | TP-LINK |
| Features | Scheduling, Voice Control Support |
| Lamp Technology | LED |
| Shape Type | A60 |
| Cap (Base) | E27 |
| Input Voltage | AC 220-240 V |
| Beam Angle | 220° |
| Luminous Flux | 806 |
| Lamp Color Temperature | 4000K |
| Lamp Life | 15000 hr |
| Color Change Function | Yes |
| Dimming | Yes |
| Included Accessories | Quick Start Guide |
| Wireless Interface | Wi-Fi |
| Certifications | CE, ErP, RoHS |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 12 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 61 mm |
| Pack Width (mm) | 60 mm |
| Pack Height (mm) | 118 mm |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.09 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.06 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Length (mm) | 386 mm |
| Box Width (mm) | 330 mm |
| Box Height (mm) | 267 mm |
| Box Weight Brutto (kg) | 5.78 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.03 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.03 kg |
| Packs in Box | 60 |
| Package Type | Retail |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address | https://www.tp-link.com/de/ |