TP-Link Tapo L510E Smart Wi-Fi Light Bulb, Dimmable, E27 base, 2700K, 220V, 50/60 Hz, 60W Equivalent, Energy Class A+, 2.4GHz, 802.11b/g/n, Tapo APP, Works with Alexa and Google Assistant, Timer and Schedule settings, 2pack
| Manufacturer Article | TAPO L510E(2-PACK) |
| Manufacturer | TP-LINK |
| Features | Scheduling, Voice Control Support |
| Lamp Technology | LED |
| Cap (Base) | E27 |
| Wattage Equivalent | 60 W |
| Input Voltage | AC 220-240 V |
| Beam Angle | 220° |
| Luminous Flux | 806 |
| Lamp Color Temperature | 2700K |
| Color Rendering Index | >80 |
| Lamp Life | 15000 hr |
| Switching Cycles | 15000 |
| Color Change Function | Yes |
| Dimming | Yes |
| Included Accessories | Quick Start Guide |
| Wireless Interface | Wi-Fi |
| Height (mm) | 115 mm |
| Diameter | 60 mm |
| Certifications | CE, RoHS |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 12 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 60 mm |
| Pack Width (mm) | 120 mm |
| Pack Height (mm) | 115 mm |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.06 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.068 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.068 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.068 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Packs per Pallet | 1 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 6935364006204 |
| Economic operator in EU / authorized representative | TP-LINK Deutschland GmbH |
| Postal address | Am Trippelsberg 100, 40589 Dusseldorf, Germany |
| Electronic address | https://www.tp-link.com/de/ |